CREDO: 9 cимволів Святого Духа
Джерело: www.credo.pro
Святий Дух — таємниця для багатьох католиків. Часто ця Особа Святої Трійці є найважчою для повного розуміння. Навіть серед святих було багато тих, хто не міг повною мірою осягнути таємницю Святого Духа. Тому Католицька Церква зверталася до різноманітних символів, щоби за їхньою допомогою описати Його дію. Ці символи, закорінені у Святому Письмі, дозволяють нам зазирнути у приховану роботу Заступника.
1.Вода «Символ води вказує на дію Святого Духа під час Хрещення, бо після прикликання Святого Духа вона стає діючим таїнственним знаком нового народження: як і наше перше природне народження дозрівало у воді, так і хрещальна вода реально означає, що наше народження до життя Божого дане нам у Святому Дусі. Але як ми хрестилися в одному Дусі, так ми були напоєні одним лише Духом; отже, Дух особисто є також живою Водою, яка випливає з Ісуса розп’ятого як зі свого джерела і витріскає в нас на життя вічне» (ККЦ, 694).
2.Помазання «Символізм помазання олією також означає Святого Духа, настільки, що стає навіть Його синонімом. У християнському втаємниченні воно є сакраментальним знаком таїнства Конфірмації, яке у Східних Церквах слушно називається Миропомазанням. Але щоб зрозуміти всю його силу, треба повернутися до першого помазання, учиненого Святим Духом, яким було помазання Ісуса. Христос (“Месія” по-єврейськи) означає “помазаний” Духом Божим» (ККЦ, 695).
3.Вогонь «Тимчасом як вода означає народження і плідність Життя, даного у Святому Дусі, вогонь символізує перетворювальну енергію дій Святого Духа. Пророк Ілля, який “постав як вогонь, і слово його смолоскипом палало”, своєю молитвою стягає вогонь з неба на жертву на горі Кармель — прообраз вогню Святого Духа, що перетворює все, до чого Він торкнеться. Іван Хреститель, який перед Господом “ітиме з духом та силою Іллі”, звіщає Христа як Того, хто буде хрестити Духом Святим і вогнем, тим Духом, про якого Ісус скаже: “Вогонь прийшов Я кинути на землю — і як Я прагну, щоб він уже розгорівся»”. У вигляді язиків, “мов вогонь”, Святий Дух спочиває на учнях вранці дня П’ятидесятниці і наповнює їх Собою. Духовна традиція зберігає цей символізм вогню як особливо яскраве вираження дії Святого Духа: “Духа не гасіте”» (ККЦ, 696).