Credo: Новий український правопис -„священник” та інші цікавинки
Як повідомлялося, Кабінет міністрів затвердив нову редакцію українського правопису.
Відтепер слово священник пропонується писати з двома літерами н. Хоча в іншому місці священик вживається з однією н. Слово брат у множині пропонується вживати не «брати», а «браття» або «братове». Отже, звертатися до вірних у церковній спільноті правильно буде не брати і сестри, а браття і сестри. Коли нові норми правопису стануть обов’язковими — поки що невідомо. Ознайомитися з повною версією проекту можна на сайті Міністерства освіти і науки. А ми зібрали для вас норми правопису, що стосуються релігії: Назви, пов’язані з релігією
1. З великої букви пишуться слова Бог, Алла́х як найменування творця і володаря Всесвіту, а також імена Бога: Савао́ф, Адона́й, Елохі́м, а також імена богів і богинь у різних народів: Деме́тра, Ві́шну, Ге́ба, Бра́хма, Ши́ва, Марс, Перу́н, Даждьбо́г. Так само пишуться імена засновників релігій: Будда, Зарату́стра , Магоме́т; апостолів, пророків, святих у християнстві: Іва́н Хрести́тель, Іва́н Богосло́в, Гео́ргій Перемо́жець, Мико́ла Чудотво́рець (але Мико́ла-угодник). Примітка. Слово бог як найменування богів і богинь політеїстичних релігій пишеться з малої букви: боги́ Старода́внього Єги́пту, бог Посейдо́н, боги́ня Ге́ра, бог торгі́влі.
2. З великої букви пишуться слова: Трі́йця, Свята Трі́йця, найменування осіб Святої Трійці (Бог Оте́ць, Бог Син, Бог Дух Святи́й) і слово Богоро́диця; інші найменування Бога (Госпо́дь, Спаси́тель, Всеви́шній, Творе́ць) і Богородиці (Цари́ця Небе́сна, Ма́ти Божа, Пречи́ста Ді́ва); прикметники, утворені від слова Бог, Господь (сла́ва Бо́жа, во́ля Госпо́дня, Бо́жий про́мисел). Але в переносному значенні та в усталених словосполученнях – з малої букви: боже́ственна музика (тобто чудова), бо́жа корі́вка.
Читай дальше на сredo.pro
Джерело: CREDO:credo.pro