Молитви до святого Архистратига Михаїла у час війни
Будь-яка війна намагається затемнити нашу людяність; будь-яка війна через свою жорстокість, безпощадність та постійне насилля намагається затемнити образ Божий, на який ми сотворені. І лише близькі та щирі відносини з Богом за посередництвом молитви дозволяють мужньо протистояти цій війні, яка намагається заповнити темрявою наше серце. Свідченням цього є безліч історій із прифронтових та окупованих територій, […]
Будь-яка війна намагається затемнити нашу людяність; будь-яка війна через свою жорстокість, безпощадність та постійне насилля намагається затемнити образ Божий, на який ми сотворені. І лише близькі та щирі відносини з Богом за посередництвом молитви дозволяють мужньо протистояти цій війні, яка намагається заповнити темрявою наше серце.
Свідченням цього є безліч історій із прифронтових та окупованих територій, а також з передової. Це – історії про витримку завдяки молитві у найбільш нелюдських обставинах; це – видряпані на стінах камер тортур слова молитви «Отче наш»; це – схилені у молитві і довірі до Бога голови військовослужбовців перед чергових боєм.
«Мамо, тепер я знаю, чому ти нас вчила. Я тихенько читав “Отче наш”, молився та розмовляв з Богом», – передає слова свого сина Дмитра «Ореста» Козацького про перебування у полоні його мама.
Так, молитва стає способом пережиття цієї трагічної сторінки історії нашої держави для наших захисників і захисниць. Так щира і довірлива молитва здатна надати сили й кожному із нас. «Молитва завжди є молитвою: не існує магічних закликів, які змусять Бога зупинити війну.
Натомість час, в якому відбувається війна, є дуже плідний, щоб знайти ясність в декількох аспектах. По-перше, усвідомити, що є найважливішим. Бо ми не думаємо про другорядні речі: спакували тривожну валізку і знаємо, що це — важливе. По-друге, час війни говорить нам також про те, хто для нас є найважливішим. І це є Господь Бог, коли ми говоримо про молитву», — каже о. Василь Рудейко, доктор богослов’я, доцент кафедри літургійних наук Філософсько-богословського факультету УКУ.
Тож у переддень празника Собору святого архистратига Михаїла та інших безплотних сил пропонуємо Вашій увазі п’ять молитов до святого архистратига Михаїла, захисника Божої правди та переможця на усіма силами зла.
1. Молитва про заступництво св. архистратига Михаїла
«О грiзний воєводо небесних сил, заступнику наш перед Престолом Владики Христа, мiцний охоронителю всiм людям i мудрий воїне, могутнiй воєводо небесного Царя! Помилуй мене грiшного, що потребую твого заступництва, збережи мене вiд усiх видимих i невидимих ворогiв, найбiльше ж — вiд жаху смертного та збентеження диявольського, i сподоби мене гiдно стати перед Творцем у час Його страшного i праведного Суду.
О всесвятий великий Михаїле Архистратиже, не вiдкинь мене грiшного, що молю про твою допомогу й заступництво i в цьому вiцi, i в майбутньому, але сподоби мене там разом з тобою славити Отця, i Сина, i Святого Духа на вiки вiкiв. Амiнь».
2. Молитва про поборення сил диявола до святого архистратига Михаїла
«Святий Архангеле Михаїле, найславетніший князю й полководцю ангельських воїнств!
Прийди на допомогу людям, яким загрожують сили темряви. Прийди, адже люди створені за образом Бога; відкуплені життям, смертю і воскресінням Ісуса Христа, Його Сина; призначені бути храмом Святого Духа.
У тобі, святий Михаїле, Церква має свого Захисника й Покровителя. Ти ведеш спасенних до небесного щастя. Проси Бога миру, щоб Він переміг владу сатани – сіяча неспокою і лицемірства, – і не дозволив йому тримати людей в рабстві та шкодити Церкві. Нехай з твоєю допомогою Жінка, одягнена в сонце, Цариця Ангелів, розчавить голову Антихристу й захистить своїх земних дітей від його підступів. Перший захиснику слави Всевишнього!
Занеси наші молитви до Бога і проси Його змилосердитись над нами. Зв’яжи сатану й кинь його в пекельну безодню, щоб він більше не обманював народи. Вчини так, щоб ми все своє земне життя і всю вічність звіщали гасло: «Хто ж як Бог!» Амінь».
3. Молитва захисту до святого архистратига Михаїла
«Великий Архистратиже Божий, Михаїле, переможцю демонів і бісів, перемагай і знищ всіх цих моїх ворогів – видимих і невидимих. Випроси у Господа Вседержителя ласку: нехай Він спасе, зцілить і збереже мене від всілякої хвороби й недуги, від смертоносної рани і від наглої смерті – сьогодні, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь».
4. Молитва до святого архистратига Михаїла папи Лева XIII
«Святий Михаїле-архангеле, допомагай нам у боротьбі, а проти підлості та нечистоти злого духа будь нам захисником.
Хай Бог подолає його,покірно про те просим. А ти, владико небесних громад, диявола та інших злих духів, які для знищення людських душ по цім світі кружляють, силою Бога скинь до пекла. Амінь».
5. Молитва про заступництво до святого архистратига Михаїла
«Святий і великий Архангеле Божий Михаїле, несповідимої і пресущної Тройці перший в Ангелах предстоятелю, роду ж людського заступнику і охоронителю, що скрушив з воїнством своїм главу прегордого Денниці на небесах і посоромлюєш злобу і підступи його на землі!
До тебе вдаємося з вірою і тобі молимося з любов’ю: будь щитом непорушним і огорожею твердою Святій Церкві і Вітчизні нашій, захищаючи їх вогняним мечем твоїм від усіх ворогів видимих і невидимих.
Не позбав же, о Архангеле Божий, допомоги і заступництва твого і нас, що прославляємо сьогодні святе ім’я твоє: ми ж хоч і багатогрішні є, але хочемо не в беззаконнях наших загинути, а навернутися до Господа і оживленими бути від Нього на діла благі.
Осяй розум наш світлом лиця Божого, що завжди сяє на вогнеподібному чолі твоєму, щоб ми могли розуміти, що є воля Божа про нас блага і довершена, і бачити все, що нам подобає творити, а що ненавидіти і відкидати.
Зміцни благодаттю Господньою слабку волю і немічну силу нашу, щоб, утвердившись у Законі Господньому, ми перестали перейматися земними помислами і похітливими думками подібно до нерозумних дітей, які скоро гинуть, насолоджуючись красою світу цього, і ради тлінного і земного безумства забувають про вічне і небесне.
Над усім цим виблагай нам з висоти, Господній Архангеле, дух істинного покаяння, нелицемірну печаль у Бозі і скрушення за гріхи наші, щоб останок днів життя нашого ми прожили не в догоджанні почуттям і страстям гріховним, але у виправленні вчинених нами провин зі сльозами віри і сердечного покаяння, подвигами чистоти і святими ділами милосердя.
А коли наблизиться час кончини життя нашого, не залиш нас, Архангеле Божий, беззахисних проти духів злоби піднебесних, які звикли перепони чинити душі людській, що сходить на небо. Щоб, захищені тобою, без перешкод досягли ми преславних осель райських, де немає ні скорботи, ні зітхання, але безкінечне життя, сподобились побачити пресвітле лице Всеблагого Господа і Владики нашого і, впавши зі слізьми біля Його ніг, у радості вигукнули: Слава Тобі, Найдорожчий Визволителю наш, що за превелику любов Твою до нас, недостойних, Ти благозволив послати нам Ангелів Твоїх для спасіння нашого. Амінь».
***
Святий архистратиг Михаїл увійшов в історію спасіння як оборонець Божої правди та поборник диявольських сил. Саме тому він і сьогодні залишається прикладом мужності й непохитності у боротьбі проти зла і будь-якої несправедливості та взірцем здійснення Божої волі у всіх обставинах життя для кожного християнина та християнки. Особливо це стосується кожного із нас, які покликані тримати свій фронт боротьби у цій війні не лише на передовій, але й у власному серці.
Патріарший паломницький центр УГКЦ
Джерело:ww.pilgrimage.in.ua