Св. Володимир Великий покровителем Християнської Європи – пропозиція
З Нагоди Ювілею 1000-ліття Успіння – Київського Князя Володаря і Хрестителя Руси-України Св.Володимира Великого +1015 Р.Б.
Пропозиція Пороголошення Св. Володимира Великого –Покровителем Християнської Європи
Ідея проголошення св. Володимира Великого – Покровителем всієї Християнської Європи, на рівні зі св. Венедиктом, св. Кирилом і Методієм, св. Катериною, св. Бригідою, св. Едитою Штайн, проголошених св. папою Іваном Павлом ІІ. За таку ідею промовляють декілька слідуючих, далеко не всіх, аргументів:
- Через акт Хрещення Київської Руси-України, св. Володимир В. приєднав Східну Європу до родини християнських народів європейської цивілізації, підтримуючи живі активні взаємини з багатьма володарями Західної Європи.
- Св. Володимир, як мирянин і державний діяч є зразком християнського, святого життя для сучасних політичних і державних діячів на рівні зі сучасними християнськими отцями-творцями Європейської Унії, такими як К. Аденауер, Р. Шуман, А. Де Гаспарі.
- Св. Володимир В. є загально визнаним святим, так на Сході, як і на Заході Європи. Він прийнявши хрещення у 988р. в час, коли вся Церква була єдина, нерозділена, може статись покровителем привернення єдності Церкви в Європі, в Україні й в усьому світі.
- Визнання св. Володимира В. – Покровителем цілої християнської Європи, було б адекватною відповіддю на спроби і намагання Російської Православної Церкви та самої імперської Росії, зарезервувати, і «приватизувати» св. Володимира лише на власну потребу, наголошуючи постійно, що він прийняв не так християнство, а православну віру, і роблячи з нього т.зв. фундатора, основоположника «русского мира» – «триединого русского народа Святой Руси», для побудови східноєвропейського світу і порядку т.зв. «православної цивілізації» в опозиції до західної європейської цивілізації і культури, в тому числі й католицької.
- Проголошення Вселенською Церквою – папою Римським, або Синодом Єпископів УГКЦ, нашим Патріярхом, св. Володимира В. – Покровителем Європи, стало б більш стимулюючим поштовхом серед вірних і духовенства для літургічного, молитовного і дидактичного заангажовання у сприйняття і поширення його культу в Україні, в Європі, та в усьому світі.
Конкатедральний Собор Вроцлавсько-Гданської Єпархії у Гданську Єпархіяльний Санктуарій Св. Володимира Великого у Гданську Християнське Братство Св. Володимира Великого у Польщі