„Наша надія на Господа” – молитва за мир і перемогу України в часі українського фестивалю 46.JarmaRock FEST
«Моліться люди всі до Бога, моліться за своїх дітей,
Щоб білий голуб миру й волі над нами все життя летів.»
У соботу 19.11.2022р. Б. напередодні празника Архистратита Михаїла, який є покровителем України, в час українського фестивалю 46.JarmaRock FEST у Санктуарії св. Володимира Великого в Гданську молился у Божественній Літургії, яку очолив Владика Oльштинсько- гданський Кир Акрадій Трохановський за мир і перемогу України та фестиваль 46.JarmaRock FEST – його організаторів, виконавців та учасників.
Посилаючись на слова з євангелії від св. Матея, де читаємо «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» Владика нагадав учасникам молитви, що цими словами Ісус Христос закликує нас, щоб бути людьми миру, будувати світ на мирі. Зараз у цей складний час війни, навіть коли в нас сумніви, знеохочення, серця затривожині актуальними подіями, а розум не може знайти відповідей на багато питань – то мусимо прийти у молитві до Христа. Шукаючи всяких можливостей як допомогти Україні – мусимо приходити до Господа в час молитви. Пробуючи віднайти себе в тих складних обставинах, пробуючи добре допомагати іншим – мусимо постійно ставати перед Богом. Від початку війни російського агресора проти України важним є, щоб в народі панувала єдність, яка проявляється на різні способи, а одним з них є саме спільна молтива. Посилаючись на слова Патріярха Святослова Шевчука, в яких сказав що «наша країна потребує рясної милости, щоб вийти з цього важкого випробування. Наша надія на Господа», Кир Аркадій закилав уісх до посиленої молитви до Небесного Отця за мир в Україні і припинення кровопролиття, щоб настав справедливий мир, бо як каже апостол Яків – молитва тиха але має потужну силу. І коли ми навіть далеко, то несемо духову опіку тим, що на передовій. На завершення відчитано молитву за українській нарід Митрополита Андрея Шептицького.
Цього дня в рамках фестивалю відбувся також форум в Європейському центрі солідарности на тему – Українські контексти: сприйняття української культури в Польщі та у світі у час війни. Крім рефлексії про сприймання української культури в час повномасштабної війни і до 24 лютого 2022р., також доцінено присутність і діяльність Української Греко-Католицької Церкви.