Відійшов до вічності бл. п. Богдан Боберський
18 квітня 2020 упокоївся у Господі блаженної пам’яті – Богдан Боберський.
Бл.п. Богдан Боберський виконав проект іконостасу та цілу програму розпису фресків конкатедрального собору Вроцлавсько-Гданської Єпархії у Гданську. Інспірацією для гарного гданського іконостасу стала перегорода з Собору св. Марка у Венеції.
Народився 31 жовтня 1922 року у Полянах біля Кросна в родині греко-католицького священика. Батько Його – Юліан був парохом у цьому селі. Дитячі роки минули у Яблониці Польській, Тарнаві, згодом у Львові, де закінчив навчання у середній школі.З огляду на це, що в родині було вже шестеро дітей, на початку війни Богдан переїхав до міста Радом, де замешкав в родині стрийка Олександра, головного архітектора цього міста. Тут поступає до гарбарсько-хімічного технікуму, а опісля працював на заводі.
Після війни виїхав до Вроцлава, де розпочав студії на Політехніці на факультеті архітектури, а після закінчення отримав направлення до праці у Варшаві. Тут опиняється в бюро Miastoprojekt-Stolica, де розроблялися проекти реконструкції Старого та Нового Міста після воєнних зруйнувань. Багато проектів, які здійснено: кінотеатри, кав’ярні, ресторани, культурні осередки та житлові будинки – були авторства Богдана Боберського. В одному із запроектованих та відновлених будинків отримав помешкання на горищі; сам запроектував його оригінальний інтер’єр. Згодом ця адреса стала відома багатьом українцям різних професій з цілого світу.Від 1956 року, коли засновано Українське суспільно-культурне товариство, Богдан Боберський включився в його працю та показав себе як громадський діяч.Співав у хорі “Дума” та відомому чоловічому хорі “Журавлі” від початку його існування протягом 22 років.В тому часі почав співпрацю з українськими виданнями у Польщі, “Нашим Словом”, “Нашою Культурою” та “Українським Календарем”, роблячи для них графічні оформлення, ілюстрації коміксів та гумору.
Блаженної пам’яті Богдан сильно ангажувався в пристосування сакральних та світських будівель для потреб нашої Церкви. На громадських засадах розробляв відповідні проекти інтер’єрів. З-під його руки вийшло 25 проектів іконостасів у різних місцевостях Польщі й України. Його співпраця з митцем Іваном Процівим дала чудові результати в інтер’єрі церкви св. Анни у Львові.
Богдан Боберський – великий шанувальник старовини, знавець історії мистецтва, живопису, різьби, колекціонер книжок та монет. Великий поклонник церковного малярства проф. Юрія Новосільського.Тривалий час займався упорядковуванням та відновлюванням могил діячів Української Народної Республіки, зокрема воїнів та старшин на Православному кладовищі на варшавській Волі.
Професійна кар’єра до відходу на пенсію у 1988 році проходила у бюро Warcent, де після закінчення спеціалістичних студій, займався проектуванням шпиталів.
Одружився у 1969 році з Іриною, з якою разом прожили 51 років у подружньому житті.
Хай добра пам’ять про блаженної пам’яті Богдана Боберського завжди залишиться в наших серцях.
У блаженному успенні вічний упокій подай, Господи, приснопам’ятному слузі Твоєму Богдану, і сотвори йому вічную пам’ять.
Христос Воскрес!
Джерело: Відійшов до вічності бл. п. Богдан Боберський
____________________________________
8 kwietnia 2020- spoczął w Panu ś. p. Bogdan Boberski.
Ś. p. Bogdan Boberski wykonał projekt według którego zrealizowano ikonostas w Konkatedrze Wrocławsko-Gdańskiej Diecezji w Gdańsku oraz opracował plan fresków, które zostały rozmieszczone na ścianach świątyni. Inspiracją i wzorem dla pięknego gdańskiego ikonostasu była bariera z bazyliki św. Marka w Wenecji.
Urodził się 31 października 1922 r. w Polanach k. Krosna na Podkarpaciu w rodzinie greckokatolickiego duchownego. Jego ojciec, Julian, był proboszczem w tej wiosce. Dzieciństwo spędził w Jabłonicy, Tarnawie, a następnie we Lwowie, gdzie ukończył szkołę średnią.
Ponieważ w rodzinie było już sześcioro dzieci, na początku wojny Bogdan zamieszkał u wuja Aleksandra w Radomiu, głównego architekta miasta. Tutaj skończył technikum chemiczno-garbarskie.
Po wojnie wyjechał do Wrocławia, gdzie rozpoczął studia na Politechnice na wydziale architektury, a po ukończeniu studiów otrzymał pracę w Warszawie, w biurze Miastoprojekt-Stolica, gdzie zajmował się opracowywaniem projektów odbudowy Starego i Nowego Miasta po zniszczeniach wojennych. Wiele zrealizowanych projektów: kina, kawiarnie, restauracje, centra kultury i budynki mieszkalne było autorstwa Bogdana Boberskiego.
Od 1956 r., kiedy powstało Ukraińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Bohdan Boberski zaangażował się w działalność Towarzystwa.
Śpiewał w chórze „Duma” i w słynnym męskim chórze „Żurawli”, od samych początków jego założenia w ciągu 22 lat.