Відпуст Покрови Персвятої Богородиці
Вдвадцяте Преосвященний Владика Володимир Ющак, Вроцлавсько-Ґданський ординарій очолив храмовий празник Покрови Пресвятої Богородиці, що його відзначала в неділю 14 жовтня наша конкатедральна парафія у Ґданську.
У празничній літургії, відправленій у величному храмі св. Варфоломея і Покрови Пресвятої Богородиці, санктуарії Св. Володимира Великого, Хрестителя Руси-України, взяли участь місцеві віряни, поповнені велелюдною громадою українців з України, які саме місто Ґданськ вибрали місцем своєї науки, праці й проживання. На літургії присутні були, поміж іншими запрошенити гістьми, консул України у Ґданську Лев Захарчишин з дружиною.
Ґданськ для УГКЦ в Польщі, це особливе місто, бо ж саме тут живе немало наших громадян, а парафія, це своєрідний острів, який розвивається з перспективою кращого прийдешнього діаспори. Це не пусті слова, це дійсність, бо, як відзначив Владика Володимир Ющак ЧСВВ у проповіді, коли у храмі, поміж юрби видно громадку малих дітей, значить, що це перспективна, розквітаюча парафія.
«Дуже радію, що ви тут сьогодні зійшлися і що я можу бути разом з вами. Моя радість тим повніша, що ми разом з вами продовжуємо цю гарну традицію спільного святкування у Ґданську празника Покрови Пресвятої Богородиці. Це вже двадцять літ. Радію також, що з року в рік цей храм щораз гарніший, доповнений іконами, розписами. Він вже вартий того, щоби присвятити йому окремий альбом… Все гарно, але для нас важливіший живий храм, а це ми всі, народ, який його творить. Дякувати Богові, що помічаємо кожного року, що цей наш людський, спільний, християнський храм, також побільшується.
Тішуся, що Боже Благословення, опіка Пресвятої Богородиці, вони є у цьому місці, а ми всі хочемо тут бути разом на спільній молитві. Хочемо спільно молитися Всевишньому своєю мовою, і своєю присутністю відзначати нашу відданість і християнську любов» – зокрема у проповіді відзначив Вроцлавсько-Ґданський ординарій.
Згідно доброї традиції, зустріч з вірянами ґданської громади не завершилася одною літургією. Після молитов, мирування, «многая літа» був ще час безпосередньої зустрічі парафіян та запрошених гостей з Владикою, час розмов і обміну думок, коли можна похвалитися досягненим, спитати поради, спільно подумати, як подолати перешкоди, що інколи несподівано появляються.
Владиці, священикам, вірянам, запрошеним гостям за присутність, спільну молитву, спів, теплі слова вітань подякував парох о. митрат Йосиф Улицький.
Богдан Тхір