Санктуарій Св. Володимира Великого

pomnik cerkiewnet1    У неділю 13 грудня 2015 р., у день св. ап. Андрія Первозванного-Покровителя Києва і Східної Церкви, брата св. Апостола Петра, а також у день відкриття Надзвичайного Ювілею Божого Милосердя, враховуючи подію ювілейного року 1000-ліття блаженної смерті св. Володимира Великого, Владика Вроцлавсько-Гданський Кир Володимир Р. Ющак ЧСВВ, підніс конкатедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці у Ґданську, до гідності, рангу Санктуарію Св. Володимира Великого Хрестителя Руси-України.

Św. Włodzimierz Wielki, Gdańsk

Św. Włodzimierz Wielki, Gdańsk

Офіційне встановлення Володимирового Санктуарію, відбулось на основі довголітнього тривалого розвитку культу і почитання св. Володимира Великого, Хрестителя Руси-України, систематичної молитви за єдність усіх християн святоволодимирового хрещення Київської традиції, при співучасті Апостольства Молитви «Оранта» і «Християнського Братства св. Володимира Великого».  Важливим моментом на цій дорозі вшанування св. Володимира Великого було встановлення і освячення його пам’ятника – монумента 23.05.2015р. з нагоди 1000-ліття його упокоєння. Пам’ять про св. Володимира Великого залишається на віки, бо завдяки його епохального вибору народ Руси-України одержав «Великий Дар Хрещення» («Маgnum Baptismi Donum» – св. Іван Павло ІІ). Цей дар Хрещення вимагає від нас постійної богословської рефлексії і рецепції, у чому зможуть допомагати нам «Володимирові читання».

Незвичайний дар Санктуарія св. Володимира Великого, Хрестителя Руси-України, який сприймаємо як дар Божого Милосердя це також дар, який залишається одночасно для нас, як завдання для подальшого плекання, поглиблювання, та поширення культу св. Володимира і його наслідування.5

Постійно заохочуємо і запрошуємо всіх бажаючих до Ґданська для молитовних відвідин і прощ, так індивідуально, як і в групах – до святого Володимира-Василія, творця християнської європейської України, та співтворця християнської Європи.

 

о. мітрат Йосиф Улицький, Парох Конкатедральної Греко-Католицької Парафії Покрови Пресв. Богородиці у Ґданську